Kā atrast to, ko tev patīk darīt?

Nauda 21. gadsimtā ir ņēmusi virsroku un cilvēki pašlaik vairāk izvēlas darbus pēc tā cik tajā ir iespējams nopelnīt naudu nevis pēc tā vai viņa patīk tas ko viņš dara un vai viņš tā saņem sev patīkamas sajūtas. Lielākā daļa pasaules cilvēku dodas katru rītu uz darbu ar nepatiku un tiklīdz, kā beidzās šī darba diena tad ir prieks, ka beidzot atkal ir brīvs un tāpēc arī piektdienas parasti ir kā galvenā nedēļas diena, jo tad var izklaidēties, zinot ka priekšā ir 2 brīvdienas. Bet vai tiešām tā tam būtu jābūt un vai tomēr nav iespējams atrast darba vietas, kas var dot tev gandarījuma sajūtu un tevi garīgi piepildīt nevis tikai tādas, kas tiek darītas ar dusmām? Protams visi darbi nekad nebūs patīkami, un, piemēram, es nezinu nevienu cilvēku, kas gribētu darīt sētnieka darbu vai, piemēram, tīrīt cilvēku mājas, bet mēs šīs lietas darām, jo vienkārši mums ir nepieciešama nauda un neesam spējīgi atrast neko labāku. Un noteikti ka visās darba vietās būs jādara lietas, kas tev nepatīk, jo darbs pats par sevi nav viegls un cilvēkiem labāk patīk atpūsties un neko nedarīt nekā strādāt, bet es domāju, ka ar automatizāciju ir iesējams aizstāt visas neinteresantās darba vietas un cilvēkiem ļaut aizvien vairāk darīt to, ko viņiem patīk un tad arī tiek gūta daudz lielāka produktivitāte un atdeve nevis kā darot darbu ar dusmām un tikai tāpēc, ka ir vajadzīgs nopelnīt naudu.

Šādu “labo” darbu atrašana noteikti nav viegla un tas viss sākas ar to, ka cilvēkam ir jādomā par tām lietām, ko viņam patīk vai kādreiz patika darīt un ar ko viņš nodarbojas tad, kad ir viņa brīvais laiks. Piemēram, ir taču tik daudz un dažādi hobiji sākot no makšķerēšanas līdz metālu meklēšanai ar metāla detektoru. Visas šīs nodarbes cilvēki dara tikai tāpēc, ka viņiem to patīk darīt nevis tāpēc, ka viņi grib nopelnīt naudu. Un, šādi izdomājot to, ko tev patīk darīt tu vari palēnām sākt veidot savu karjeru saistot to ar šo savu hobiju. Piemēram cilvēkam, kuram patīk makšķerēt var būt laba karjera kādā zivjaudzētavā vai arī kompānijā kur ražo vizuļus makšķeres vai citus zvejas piederumus. Viņš var taisīt savu mājas labu par zvejošanu vai arī filmēt raidījumus par zveju un tās īpatnībām. Iespējas ir ļoti daudz un dažādas un vajag tikai izmantot savu radošo domāšanu kas tad arī novedīs tevi līdz dažādām iespējām, ko tad var panākt ar tām lietām, ko aprasti uzskata par hobijiem.

Šis process noteikti nebūs ātrs un tev būs daudz jādomā jāmēģina un jātestē, jo tikai tā tu varēsi atrast to, kas tev patiesībā patīk. Tikai retajam jau jaunībā izdodas atrast tās lietas, kas viņam interesē un patīk, bet pārējiem parasti ir jāveltī daudz laika šai izpētei un sevis atrašanai lai varētu tad arī nodrošināt savu nākotni un darīt to, ko tev tiešām patīk!