Darba un dzīves balanss

Darbs un strādāšana nenoliedzami ir neatņemama mūsu dzīves sastāvdaļa un bez darba mēs nebūtu spējīgi pelnīt naudu un tātad arī nevarētu nomaksāt nedz visus savus kredītu maksājumus nedz paēst un arī maksāt īri par pajumti virs galvas. Bet pārāk daudz darba arī nav labi, jo tad neatliek laiks privātajai dzīvei un izklaidēm, ko mēs arī ļoti bieži vēlamies. Tāpēc ir jāatrod balanss starp to, cik daudz mēs gribam strādāt cik daudz naudas mums ir nepieciešams un cik daudz, savukārt, mēs gribam savu brīvo laiku. Katram cilvēkam protams šis balanss būs savādāks un kur viens labprāt strādāt 12 stundas dienā, jo gribēs nopelnīt daudz naudas, tur atkal cits strādās 4 stundas dienā un viņi abi jutīsies labi ar savu dzīves-darba balansu.

Bet kā lai tu atrodi savu pareizo attiecību?

Lai izdomātu cik daudz tev vajadzētu strādāt tad vispirms tev būs jāpadomā par to, cik daudz tad naudas tev ir vajadzīgs un cik lieli ir tavi finanšu mērķi. Bet tiešām padomā nevis tikai iedomājies ka tu gribi miljardu, bet cik tev naudu vajadzētu lai tu būtu laimīgs un varētu izbaudīt dzīvi. Piemēram, ja tu atrodi ka tavs skaitlis ir 3000 Eiro mēnesī tad arī tu vari sākt domāt, kā tu pēc iespējas mazāk laika mēnesī pavadot darbā varētu šādu skaitli nopelnīt.

Otrā lieta, kas tev ir jādomā ir tas, cik tad daudz tu esi gatavs strādāt un šeit tad ir jāatrod gan minimālais darba daudzums, kas var būt arī nulle gan maksimālais darba daudzums kas var būt visu dienu bez atpūtas, jeb kādas 16 stundas dienā. Ja tu atrodi ka tu esi gatavs pavadīt darbā no nulles līdz 8 stundām, tad šeit arī būs tā tava attiecība. Pieņemsim, ka tu ar 8 stundām dienā vari nopelnīt mēnesī 2000 Eiro, kas jau būtu ļoti labi atmaksāta darba vieta. Tad piemēram, ja tu strādātu 4 stundas dienā tu varētu pelnīt 1000 Eiro mēnesī, bet ja tu strādātu 2 stundas dienā, jeb 1/4 slodzes tad tu varētu nopelnīt vien 500 Eiro, bet ja tu strādātu 12 stundas dienā tad tu varētu saņemt 3000 Eiro mēnesī. Tad šeit tev arī ir jāizvēlas, cik daudz sava laika tu esi gatavs atdot par kādu no šīm naudas summām, piemēram, ja tava vēlme bija 3000, bet tu esi gatavs strādāt tikai 8 stundas, tad tev ir jāizvēlas vai nu viens vai nu otrs, vai arī jāiet kaut kur pa vidu, piemēram strādājot 10 stundas dienā un saņemot 2500 mēnesī.

Tas, kā tu savu darba un dzīves balansu izveidosi arī noteiks cik tev daudz būs nauda un cik daudz brīvā laika, bet atceries, ka nekas nav neizmainām un ja tu esi gatavs pāris mēnešu kārtīgi pastrādāt vairāk darba stundas tad pēc tam atkal tu varēsi mazliet atpūsties, tādā veidā variējot savu darba un atpūtas attiecību.